Zobacz inne konsultacje
Twój pomysł Twój pomysł

Apla Park Ludowy

Wydarzenia

Wydarzenia

Konsultacje społeczne odnowy Parku Ludowego w Lublinie, są oddolną inicjatywą mającą na celu opracowanie społecznej koncepcji zagospodarowania tego terenu – ważnego węzła ekologicznego i jednego z najcenniejszych obszarów zielonych w Lublinie. Pragniewy określić społeczne oczekiwania wobec parku i wykreować wizję jego przyszłości w dialogu z mieszkańcami najbliższej okolicy i całego miasta Lublina, osobami zaangażowanymi w organizacjach pozarządowych, przedstawicielami uczelni, instytucji urzędnikami oraz władzami miasta. W ramach projektu przewidziane są w okresie od listopada 2011 do lutego 2012 następujące wydarzenia i działania:

 

21 listopada 2011 (poniedziałek)

pierwsze spotkanie konsultacyjne

 

28 listopada, 5 grudnia, 12 grudnia 2011 (poniedziałki)

trzy spotknania warsztatowe i praca w zespołach (spotkanie 1), (spotkanie 2), (spotkanie 3)

 

2 lutego 2012

wystawa wstępnych projektów i dyskusja publiczna nad nimi - zobacz wystawę w dziale "wystawa on-line"

 

marzec 2012 (1-18 marca 2012)

opracowanie projektu końcowego, zbieranie poparcia

 

11 kwietnia 2012

przekazanie projektu Prezydentowi Miasta Lublin,

 

od kwietnia 2012

monitoring wdrożenia - zobacz tutaj 

 

 

Dalsze losy opracowania będą monitorowane przez organizatorów konsultacji. Będzie je można śledzić w zakładce wdrożenie projektu.

 

Głównym organizatorem procesu konsultacji jest Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu, partnerami są: Forum i Rada Kultury Przestrzeni, Instytut Architektury Krajobrazu KUL, Wydział Planowania UM Lublin, Wydział Gospodarki Komunalnej UM Lublin, Szkoła Podstawowa nr 20, Stowarzyszenie Homo Faber, Fundacja Tu Obok. Wsparcia finansowego udziela Fundacja im. Stefana Batorego.

Projekt jest drugą częścią inicjatywy obejmującej opracowanie społecznych koncepcji Parku Rusałka oraz Parku Ludowego. Z przebiegiem zakończonych w listopadzie 2011 konsultacji Parku Rusałka mozna zapoznać się w zakładce "Jaki ma byc Park Rusałka?"

 

 

 

Mapa
Logo 1Logo 2Logo 3Logo 4Logo 5Logo 6Logo 7