Zobacz inne konsultacje
Twój pomysł Twój pomysł

Zaprojektujmy razem Park Rusałka - warsztaty przy makiecie | 1,8,15 czerwca 2011 |

Zaprojektujmy razem Park Rusałka - warsztaty przy makiecie | 1,8,15 czerwca 2011 |

ZAPROJEKTUJMY RAZEM PARK RUSAŁKA!
WARSZTATY PRZY MAKIECIE

1 , 8 i 15 CZERWCA 2011 (seria 3 spotkań, w środy) godz. 17:30 – 20:00

Budynek Politechniki Lubelskiej, ul. Bernardyńska 13 (Pałac Sobieskich), lewa oficyna, piętro I, sala rysunkowa

 

WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ MIEĆ WPŁYW NA PRZYSZŁE LOSY PARKU RUSAŁKA ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH PRZY MAKIECIE, KTÓRYCH EFEKTEM BĘDZIE WSPÓLNY, SPOŁECZNY PROJEKT PARKU RUSAŁKA.

 

Sobotni piknik na Rusałce był kolejnym elementem wspólnych działań, których celem jest znalezienie sposobu na ożywienie jednego z najcenniejszych obszarów śródmieścia Lublina. Kontynuacją pikniku będzie cykl 3 spotkań warsztatowych w dniach 1, 8 i 15 czerwca (środy). Spotkania odbędą się w budynku Pałacu Sobieskich Na Wydziale Architektury Politechniki Lubelskiej, przy ulicy Bernardyńskiej 13. Początek każdorazowo o godzinie 17:30, zakończenie ok. 20:00.
Tematami spotkań warsztatowych będą:
 


SPOTKANIE 1 – ROZPOZNANIE (1 czerwca 2011)
W trakcie pierwszego spotkania, 1 czerwca, pokażemy wszystkie dostępne materiały i opracowania związane z obszarem Rusałki oraz podyskutujemy o skuteczności dotychczasowych rozwiązań. Prosimy o przyniesienie wszystkiego, co z Rusałką związane, a co macie Państwo w swoich prywatnych archiwach. Mile widziane będą zdjęcia, artykuły, mapy, gazety, wspomnienia itp.
 


SPOTKANIE 2 – UPORZĄDKOWANIE (8 czerwca 2011)
Drugie spotkanie, 8 czerwca, poświęcimy na uporządkowanie naszych myśli i pomysłów. Podzieleni na grupy robocze , postaramy się przelać je na papier. Będziemy dyskutować, pisać i rysować , mogąc liczyć na pomoc dostępnych na miejscu specjalistów.
 


SPOTKANIE 3 – WSPÓLNY PROJEKT (15 czerwca 2011)
W trakcie trzeciego spotkania, 15 czerwca, każda z grup dopracuje ostatecznie swoje pomysły, po czym zostaną one zaprezentowane reszcie uczestników spotkania. Następnie postaramy się wspólnie wybrać rozwiązanie optymalne dla Rusałki i zrobimy z niego wspólną koncepcję zagospodarowania.
 


Efekty naszych prac posłużą do opracowania społecznego projektu zagospodarowania Parku Rusałka. Będzie on naszym wspólnym dziełem. Efekt pracy – projekt – zostanie opracowany graficznie przez studentów architektury krajobrazu KUL a następnie przedstawiony na wystawie i poddany dyskusji publicznej. Końcowe opracowanie zostanie przekazane i zaprezentowane w Urzędzie Miasta Lublin i na forum miasta.

Zapraszamy do aktywnego udziału we wszystkich trzech spotkaniach warsztatowych!
 


Ze względu na konieczność przygotowania odpowiedniej liczby materiałów prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztatach - osobiście podczas pikniku, e-mailem: park.rusalka@gmail.com lub telefonicznie +48 698 869 440. Więcej informacji o Parku Rusałka w zakładce „O Parku Rusałka” 

Mapa
Logo 1Logo 2Logo 3Logo 4Logo 5Logo 6Logo 7